BudapesztPolacy na Węgrzech

Wielkanoc na Węgrzech. Dokąd i kiedy na zakupy?

Na Węgrzech Wielkanoc sklepy są otwarte inaczej niż w Polsce. Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia wszystkie sklepy z wyjątkiem małych sklepików i sklepów całodobowych są zamknięte. 

W Wielką Sobotę sklepy są otwarte jak w dzień powszedni, a później w wielkanocną niedzielę i poniedziałek znów święto – zamknięte. 

Sklepy całobobowe w Budapeszcie
Całodobowy sklep w Budapeszcie Manna ABC Fot. Manna ABC FB

Sklepy całodobowe w Budapeszcie

W Budapeszcie najpopularniejsze sklepy całodobowe to Manna ABC i Roni ABC. Są one otwarte także podczas świąt i dni wolnych od pracy.

Warto wziąć pod uwagę, że wbrew nazwie sklepy sieciówki Roni ABC są otwarte w zależności od dzielnicy w różnych godzinach. Niektóre z nich są otwarte od 6 do 22. Wykaz sklepów znajdziecie tu na wyżej podanych ich stronach internetowych.

Dla tych, co samodzielnie chcą odszukać w sieci sklepy czynne w czas wielkanocy, podaję że po węgiersku “sklep całodobowy” to “éjjel nappali bolt” lub po prostu “non-stop bolt”.

Czytaj też Polski sklep w Budapeszcie

Wielka Hala Targowa w Budapeszcie
Wielka Hala Targowa w Budapeszcie

Wielka Hala Targowa w Budapeszcie

Wielka Hala Targowa w Budapeszcie, zwana po węgiersku Nagyvásárcsarnok lub Központi Vásárcsarnok, czynna jest jak tak samo jak duże supermarkety – w Wielki Piątek zamknięte, w Wielką Sobotę otwarta do 15.00, a w wielkanocną niedzielę i poniedziałek zamknięta. 

Wielka Hala Targowa w Budapeszcie znajduję się u wylotu słynnego deptaka w centrum miasta, uliczce Váci (Váci utca), po peszteńskiej stronie Mostu Wolności, przy placu Vámház tér.

Do 7 kwietnia na Wielkiej Hali Targowej w Budapeszcie trwa wielkanocny kiermasz, gdzie można nabyć przeróżne typowo wielkanocne węgierskie produkty spożywcze, ozdoby  i wina. 

00:00
00:00