Przewodnik po Budapeszcie

Przewodnicy po Budapeszcie przygotowują się do sezonu

26 lutego w Gdańsk Bookstore Cafe odbyło się spotkanie przewodników po Budapeszcie. Węgry odwiedza coraz więcej Polaków, a sezon turystyczny rozpoczyna się coraz wcześniej. 

Inicjatorem spotkania był István Dabi (jadenawery.hu), gdyż jak twierdzi, choć sezon turystyczny jeszcze się nie zaczął, warto podjąć już przygotowania. Wymienić się doświadczeniem, omówić nowości, ale przede wszystkim poznać się bliżej.

Wśród obecnych byli przewodnicy po Budapeszcie  z bardzo długim stażem, ale też zaczynający swoją przygodę w tym zawodzie całkiem niedawno: Małgorzta Górska (budapesztprzewodnik.eu), Viktória Kellermann, Márta  Éles (budapesztzprzewodnikiem.eu), Zsuzsa Herédi i Dávid Ferenc.

 

Węgry odwiedza coraz więcej Polaków, a sezon turystyczny rozpoczyna się coraz wcześniej. Już w okresie Świąt Wielkanocnych mają wiele zgłoszeń od rodaków, którzy chcieliby poznać atrakcje turystyczne Budapesztu. Polacy są chętni na zwiedzanie nawet w wielkanocną niedzielę.

Wśród chętnych do odkrywania Budapesztu z przewodnikiem jest coraz więcej małych grup lub rodzin. Jest to wyraźna zmiana tendencji w porównaniu do zeszłych lat, kiedy to wśród zwiedzających Budapeszt przeważały zorganizowane wycieczki autokarowe. 

Najczęstsze trasy turystyczne wybierane przez naszych rodaków odwiedzających Budapeszt to poza stolicą Węgier malownicze miasteczko Szentendre, Zakole Dunaju, Esztergom i Eger.

Czytaj też Jednodniowa wycieczka do Zakola Dunaju

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

00:00
00:00